14.12.2017
5.00 / 1 oy

Resimli Bitcoin Cüzdanı Oluşturma Rehberi

Bu rehberde binance'de ücretsiz olarak hesap açma ve cüzdan oluşturma işlemleri anlatılacaktır.

Sağlıklı ve doğru bilgi bulmanın çok zor olduğu coin dünyasında 5 yıldır bulunan ve hem geçmişini bilerek hem de gelişmelerini takip ederek ilgi duyan birisi olarak bu platformda sizlerle coin’ler hakkında en doğru bilgileri rafine olarak paylaşmak üzere bir grup makale hazırlayacağım. Öncelikle cüzdan kavramından başlayalım.

bitcoin wallet

Bitcoin Wallet (Bitcoin Cüzdanı) Nedir?

En kısa tanımıyla wallet (cüzdan), coin’lerinizi saklayabileceğiniz yerdir. Bu cüzdanlar lokal olabileceği gibi bu hizmeti veren büyük internet platformları aracılığıyla da edinilebilir. Aslında Bitcoin wallet demek yerine Coin wallet demek daha doğru olacaktır, çünkü her tür coin’in kendine ait bir cüzdanı olmak zorundadır. Örneğin bitcoin’lerinizi bitcoin wallet (bitcoin cüzdanı) içerisinde saklayabilir, başka birisinin cüzdanına gönderebilir ya da bir başkasından bitcoin transferi alabilmek için yine bu cüzdanı kullanabilirsiniz.

 

Bitcoin Cüzdanı Nasıl Alınır?

Öncelikle, cüzdanların herhangi bir ücreti yoktur, bu sebeple olası bir ihtiyaç durumunda bulunması faydalı olacaktır.

Benim tavsiyem, çok sayıda cüzdan eklenmesine izin veren ve güvenli bir altyapı sunan binance cüzdan kullanımı konusunda en doğru seçim olacaktır. Diğer cüzdan sağlayıcıların geçmişte yaşadıkları güvenlik problemleri ve erişim sıkıntıları sürecinde binance’de herhangi bir problem ile karşılaşmadığım gibi, geniş altcoin yelpazesi ve alım satım imkanları çerçevesinde en doğru karar olduğunu düşünüyorum. Alım satım konusuna borsa başlığında değinmek üzere detaya şimdilik girmiyorum. binance üyeliği ile ücretsiz olarak bir çok coin’in cüzdanını tek bir tıklama ile aktif hale getirebilmeniz ve cep telefonları (android ve ios apps) uygulamaları ile takip edebilmeniz de mümkün. Kullanabileceğiniz coin cüzdanlarından bazıları:

- Bitcoin cüzdanı

- IOTA cüzdanı

- Ethereum cüzdanı

- Monero Cüzdanı

gibi 100’e yakın coin çeşidini binance cüzdanlarınızda saklayabilirsiniz.

 

Adım Adım Bitcoin Cüzdanı Açmak

Binance’de cüzdan açılışı için adım adım resimli olarak hazırladığım rehber üzerinden devam edelim.

1. binance’e tıklayarak internet sitesine giriş yapın ve sağ üstteki register linkine tıklayın.

binance register

2. E-mail adresinizi ve belirlediğiniz güvenli bir parolayı kullanarak kayıt formunu doldurun ve register butonuna tıklayın.

binance kayıt

3. Binance, yapılan işlemlerin botlar tarafından değil, insanlar tarafından yapıldığını doğrulayan captcha sistemleri için çok kullanışlı ve eğlenceli bir yöntem geliştirmiş. Tek yapmanız gereken alttaki çucuğu sürükleyerek puzzle yerine oturtmak.

binance captcha

4. Üyelik kayıt işlemi tamamlandı. Şimdi kayıt aşamasında kullandığımız e-mail adresimizi açarak bu e-mail adresinin bize ait olduğunu doğrulamamız isteniyor.

binance email verification

5. Binance tarafından gelen maili açıyoruz ve verify email butonuna tıklayarak e-mail adresimizi onaylamış oluyoruz.

binance email doğrulama

6. Hesabımız aktive edildi, artık giril yapabiliriz.

binance login

7. E-mail adresimizi ve parolamızı yazarak login butonuna tıklıyoruz ve giriş yapıyoruz.

binance giriş

8. Captcha sistemini kullanarak bot olmadığımızı yine eğlenceli bir şekilde gösteriyoruz.

binance login captcha

9. Binance, güvenliğimizi artırabilmemiz için öneriler sunabiliyor. 2FA (2 Factor Authentication/2 aşamalı doğrulama sistemi), kesinlikle kullanılması gereken bir ek güvenlik yöntemi. Kısaca giriş yaptıktan sonra google authenticator uygulaması tarafından her giriş için üretilen 6 basamaklı parolaları da sisteme yazarak giriş yapmanızı, böylece giriş için bu koda sahip olmayan başkalarının sizin hesabınıza giriş yapamamasını sağlıyor. Ancak telefonunuzun kaybolması durumuna karşı üretilen secret key’i muhakkak saklamayı unutmayın.

binance 2fa

10. Artık binance’e üye oldunuz ve cüzdanlarınızı yönetebilirsiniz. Sağ üstteki kullanıcı ikonunun altındaki estimated value xxx BTC linkine tıklayarak varlıklarınızı görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz.

binance wallets

11. Örneğin bitcoin almak ya da göndermek için btc ikonuna tıklayarak bitcoin cüzdanınızın adresini görüntüleyebilir, ya da kopyalarak ödeme alacağınız platformlara gönderebilirsiniz.

binance btc wallet

Coin Borsası Nedir?

Binance içerisindeki coin varlıklarınızı birbirine dönüştürerek (al/sat yaparak) çoğaltmayı denemek isterseniz sol üstteki exchange/basic linkine tıklayarak borsa ekranına erişebilirsiniz.

binance borsa

Alım satım işlemleri kalın kitapların konusu olduğu için bu alanda yorum yapmam doğru olmayacaktır. Ancak coin’lerin para kazanma aracı değil, birer ödeme yöntemi olması amacıyla hazırlandıklarını ve alım/satım işlemlerinden doğacak risklerin var olduğunu sizlere hatırlatmak isterim.

Resimli Bitcoin Cüzdanı Oluşturma Rehberi
Bu makalenin telif hakkı ve tüm sorumlulukları yazara ait olup, şikayetler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
URL:
Etiketler:

Bu makale 3262 kez okundu

14.12.2017 tarihinde yazıldı
Reitix

Yorumlar

 • H.Gölpınar
  05.05.2019

  kripto paraların işleyiş biçimlerini anlıyor olmak demek bu kripto paraların borsalarında alım satım konusunda daha başarılı olunacağının zerre kadar göstergesi olamaz, bu yüzden geleceğe (10 yıl ve daha fazlası) yatırım olsun diye alıyorsanız kimse size almayın demez ama şimdi alayım haftaya zengin olayım, satayım daha çok alayım uçayım kaçayım derseniz de sonunda keriz diye alnınıza yazarlar haberiniz olsun

 • teiresisas
  05.05.2019

  peki farklı bir şey mi olacak sizce? alım satımı yapılan bir cisim için temkinli olmak demek erkenden almamak, almak için herkesin aldığından emin olmak ve almaya ikna olduğunda da yine en zirveden alıp bir kez daha çakılmak anlamına gelmeyecek mi?

 • B.Akkoç
  05.05.2019

  bir anda ölü kasabaya dönen kripto para forumları bir süredir tekrar canlandı zaten, insanlar acaba yeni zirveler mi geliyor diye konuşmaya başladılar bile. ama tarih bu amatör spekülatörlere unutamayacakları bir ders verdiği için herkes yoğurdu üfleyerek yiyor artık

 • marcos
  05.05.2019

  o kadar çok bitcoin cüzdanı çalınması haberi çıktı ki insanlar sonunda paranoyaklaşarak tüm dijital wallet'larını offline flash belleklere taşımaya karar verdiler. tabi bu bahsettiğim bitcoin'in bitcoin olduğu zamanlardı. siz yeni alım satım teknolojisi dediğiniz şeyi satıp daha çok almaya çalışarak spekülasyon malzemesi yapacak piyasa şartlarını sunarsanız piyasa da 20.000 USD yaptığı bircoin fiyatını 1000 USD'ye geri çeker. hoş bu yorum yazıldığı tarih itibariyle 1 bitcoin'in fiyatının 6000 USD olduğunu da buraya not bırakıyorum

 • dillinger
  04.06.2018

  tüm coin'lerin bu kadar düşmesi alım fırsatı mıydı yoksa sat kurtul uyarısı mıydı emin değilim ama herkesin aynı anda kazanabileceği bir finansal sistemin olmadığını da bir kez daha hatırlamış oldum

 • serdarc7
  10.04.2018

  coin'lerin yasallığı konusu halen muğlaklığını koruyor, bu yazı yazıldığından beri tüm coinlerde yaşanan fiyat dalgalanması da zaten güven duyulmayan bu alandaki girişimcileri fazlasıyla sarstı. Dün gördüğüm Soros bitcoin alacakmış tarzı haberler eğer gerçeği yansıtıyorsa filmin ikinci perdesi başlıyor olabilir

Bu yazıya siz de yorum yapabilirsiniz

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.