5.00 / 1 oy

Kabuklu ceviz soymanın en pratik yolu nedir?

 Yaş ceviz sevenler iyi bilirler, yılın bu ayları cevizin en güzel ve lezzetli olduğu zamanlardır. Ama yeşil kabuklı cevizi soymanın bedeli de elde kına gibi cevizi lekesinin işlemesidir ve ne poşet bu etkiyi giderebilir, ne de kat kat bulaşık eldivenleri. Acaba cevizi soymanın daha pratik ve temiz bir yolu olabilir mi diye merak ederek sizlere sormak istedim. Bu bir yöntem de olabilir (cevizi duvara fırlatmak demeyin), bir ceviz soyucu aparat da. Olmadı yine eski usul devam ederiz, en büyük derdimiz bu olsun deriz :)

funda35

13.08.2019 09:54

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 14 Ağustos 2019 21:23
    0

    Elde ceviz lekesi zenginlik göstergesidir, dert etmeyin :) Şaka bir yana sizi çok iyi anlayabiliyorum. Tek kullanımlık steril eldivenlerin hiç bir faydası yoktur, denemeyin bile. İki kat ya da üç kat bulaşık eldiveni de ilk başlarda lekeyi engelliyor gibi görünse de bir süre sonra işe yaramıyor. En son yöntem olarak 2 kat bulaşık eldiveni ve ve üzerine feda edebileceğiniz bir bezi birkaç kat yaparak eldivenin üstüne, cevizin altına gelecek şekilde koyarak cevizi ayıklamaktır. Bıçağı tuttuğunuz elinizi de mümkün olduğunca cevize değdirmemeye çalışın her ne kadar eldiven taksanız da. Kolay gelsin ve afiyet olsun. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kabuklu ceviz soymanın en pratik yolu nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.