5.00 / 1 oy

Çatlayan cam nasıl onarılabilir?

Evde tek parça halinde oldukça büyük (yaklaşık 2 metre genişliğinde ve 1 metre yüksekliğinde) bir cam var ve dikkatsizce bir hata sonucu camı tek taraflı çatlatmayı başardım. Çift cam olduğu için dışarı bakan tarafı sağlam ama içeri bakan kısımda ufak bir çatlak ve kırık oluştu. Tüm camı değiştirmek çok maliyetli olacağı için hiç yanaşmıyorum ama bu şekilde de içi buhar oluyor ve cam iöten buğulanıyor ve kirli gibi görünüyor. Acaba o çatlak olan alanın üzerine silikon sıkarak ya da bir kat ince cam yapıştırıp hava alan kısmını kapatarak daha kötüye gitmesini önleyebilir miyim?

batu4545

10.09.2019 13:07

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 11 Eylül 2019 13:59
    0

    Benzer sorun bizim camımızda da oldu. Kısmi çözüm olarak üzerine yapışkan folyo uygulayabilirsiniz. Şefaf olanlar olduğu gibi desenli yapışkan folyo kağıtlar da var. zevkinize göre yapıp farklı bir görsellik katabilirsiniz camınıza. 

  • 11 Kasım 2019 09:02
    0

    çatlayan camı onarma işlemi her ne kadar çatlak şiddetine bağlı olsa da genelde çözüm sonuçsuz kalır ve yeni bir cam taktırma serüveni ile sonuçlanır. bu sebeple en iyisi mi hiç uğraşmadan bir camcı çağırın. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Çatlayan cam nasıl onarılabilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.